Vlera neto e Marcus Rashford: Wiki, i martuar, familja, dasma, paga, vëllezërit e motrat

Biografia e Marcus Rashford Wiki

Marcus Rashford ka lindur më 31 tetor 1997, në Wythenshawe, Manchester, Angli, dhe njihet si futbollist (futbollist), i cili luan për ekipin e shquar të Premierligës angleze (EPL) Manchester United.

Pra, sa i pasur është Marcus Rashford në fillim të 2018? Sipas burimeve autoritare, ky futbollist ka një vlerë neto prej 91 milionë dollarësh, me pasurinë e grumbulluar nga karriera e tij trevjeçare si e vjetër në këtë fushë.

Marcus Rashford me vlerë 91 milionë dollarë

Rashford thuhet se ishte i interesuar të luante futboll që në moshë të re, dhe në moshën pesë vjeçare ai filloi të luante për Fletcher Moss Rangers. Dy vjet më vonë ai u bë anëtar i sistemit të akademisë në Manchester United dhe përparoi nëpër skuadrat e moshave deri në vitin 2015, ai ishte në stolin e ekipit të parë dhe në 2016, ai ishte një shtesë te Manchester United, duke luajtur për ta. në UEFA Europa League në 32nd raundi, kundër Midtjylland. Rashford filloi të luante në pozicionin e Anthony Martial, pasi Martial u lëndua gjatë një ngrohjeje, dhe filloi të arrijë rezultate të mira që në fillim, pasi në ndeshjen e tij debutuese ai shënoi dy gola, që ishte një shtesë e rëndësishme për ekipin e tij që fitoi me një 5 – 1 rezultat; performanca e tij e bëri atë golashënuesin më të ri ndonjëherë në kompeticionet evropiane. Marcus vazhdoi të merrte pjesë në Premier League, në një lojë kundër Arsenalit, duke shënuar përsëri dy gola - dhe gjithashtu duke dhënë një asist për ekipin e tij gjatë asaj ndeshje - duke u bërë golashënuesi i tretë më i ri për United në Premier League. Në mars 2016, ai bëri një tjetër paraqitje të dukshme, pasi shënoi golin e vetëm në derbin e Mançesterit, në moshën 18-vjeçare duke u bërë golashënuesi më i ri ndonjëherë në një derbi të Mançesterit në epokën e Premier League. Duke arritur rezultate të pabesueshme, ai përfundoi sezonin 2015-16 duke u shpërblyer me Jimmy Murphy Young Lojtari i Vitit, kështu që kontrata e Rashford me Manchester United u zgjat deri në vitin 2020, duke rritur ndjeshëm vlerën e tij neto.

Që nga sezoni 2016-17, Marcus iu dha numri 19 nga José Mourinho, menaxheri i ri i ekipit. Ai vazhdoi të shënonte golin e tij të parë në gusht 2016, në një lojë kundër Hull City. Në muajin e ardhshëm, ai pati edhe tre gola të tjerë, në ndeshjet kundër Watford, Northampton Town dhe Leicester City. Në shkurt, ai fitoi trofeun e tij të tretë dhe ishte zëvendësues në minutën e 77-të në ndeshjen kundër Southampton-it, i ndjekur nga shënimi i një goli kyç në 107th minuta e ndeshjes kundër Anderlehtit. Në përgjithësi, Rashford pati një tjetër sezon të suksesshëm.

Në sezonin 2017-18, ai debutoi në gusht në një ndeshje kundër Real Madridit, në të cilën ekipi i tij humbi 2-1. Në fund të dhjetorit, Manchester United luajti kundër Burnley-t dhe Marcus kaloi 90 minuta në fushë, por ndeshja përfundimisht përfundoi me barazim 2-2. Në fillim të vitit 2018, ai kaloi 10 minuta në fushë, në një ndeshje kundër Stroke dhe më vonë shënoi një gol në një ndeshje kundër Yeovil. Mund të thuhet me siguri se puna e palodhur i ka dhënë rezultat këtij futbollisti të ri, pasi aftësitë dhe përpjekjet e tij njihen vazhdimisht.

Në jetën e tij private, Marcus nuk ndan shumë informacion në lidhje me këtë temë – ende nuk ka zëra për lidhje romantike! Ai është aktiv në mediat sociale si Twitter dhe Instagram, dhe ndiqet nga 860,000 njerëz në të parën dhe mbi katër milionë në të dytin.