Robert Guerrero Vlera neto: Wiki, I martuar, Familje, Dasma, Paga, Vëllezërit dhe Vëllezërit

Anonim

Pasuria neto e Robert Joseph Guerrero është 5 milion dollarë

Biografia e Wiki Robert Joseph Guerrero

Robert Joseph Guerrero lindi më 27 mars 1983, në Gilroy, Kaliforni, SHBA. Ai është një boksier profesionist, i njohur më së shumti si një ish-kampion bote në kategoritë e peshave të puplave dhe të peshave super. Ai gjithashtu mbajti më parë kampionatin e përkohshëm në peshën e lehtë dhe atë të përkohshëm në peshën e lehtë. Të gjitha përpjekjet e tij kanë ndihmuar të vendosë vlerën e tij neto atje ku është sot.

Sa i pasur është Robert Guerrero? Nga mesi i vitit 2016, burimet vlerësojnë një vlerë neto që është 5 milionë dollarë, e fituar kryesisht nga suksesi në boks. Ai ka pasur më shumë se 38 luftime profesionale në karrierën e tij, duke përfshirë të qenit i pamposhtur për 17 të parat e tij. Ai ka qenë gjithashtu subjekt i një dokumentari dhe ndërsa vazhdon karrierën e tij ka të ngjarë të rritet edhe pasuria e tij.

Robert Guerrero me vlerë neto 5 milionë dollarë

Roberti u rrit dhe u trajnua nga babai i tij Ruben Guerrero, i cili ishte një ish-kampion amator. Ai dhe vëllezërit e tij u stërvitën në boks ndërsa po rriteshin dhe ai shpejt tregoi potencial. Ai u bë profesionist në moshën 18-vjeçare dhe e pati luftën e tij të parë në 2001 kundër Alejandro Cruz të cilën e fitoi me vendim unanim. Ai do të vazhdonte një seri fitoresh dhe do të fitonte titullin WBC NABF në peshën e poshtme kundër Cesar Figueroa në dhjetor 2004. Ai e mbrojti me sukses dy herë, por më pas u mposht nga Gamallel Diaz në një vendim të ndarë të mërzitur. Ai e eliminoi këtë humbje duke mposhtur Sandros Marcos, duke i dhënë atij një revansh kundër Diaz, të cilin ai e nokautoi gjatë luftës së tyre. Kjo fitore e vendosi atë për të luftuar kundër kampionit IBF Eric Aiken, të cilin e mundi me nokaut teknik. Ai më pas mbrojti rripin e tij kundër Orlando Salido, por nuk pati sukses - fitorja ishte e diskutueshme pasi më vonë u zbulua se Salido po përdorte steroid. Roberti më pas mori një goditje tjetër drejt titullit, duke fituar kundër Spend Abazit në 2007. Ai mbrojti titullin edhe një herë kundër Martin Honorio, të cilin e mundi në një nokaut në raundin e parë. Një vit më pas, ai mundi Jason Litzau dhe më pas vendosi të lirojë titullin për t'u ngjitur në një klasë peshe. Vlera e tij neto po rritej gjithashtu.

Në vitin 2009, Guerrero bëri debutimin e tij në HBO duke luftuar me Daud Yordan dhe lufta përfundoi në një "pa garë" për shkak të një prapanicë. Disa muaj më vonë, ai luftoi me Efren Hinojosa dhe pavarësisht nga një prerje pranë syrit, ai arriti të fitonte me TKO gjatë raundit të tetë. Më pas ai u vendos për një luftë kundër Malcolm Klassen për titullin e IBF Super Featherweight dhe ai fitoi me një vendim unanim. Një vit më pas, ai e liroi titullin pasi tha se duhej të kujdesej për gruan e tij. Në vitin 2010, ai u kthye në botën e boksit dhe u ngjit në kategorinë e peshave të lehta, duke luftuar Robert Arrieta. Ai fitoi ndeshjen dhe më pas u ngjit në një klasë tjetër peshe për të luftuar Joel Casamayor në kategorinë e peshave të lehta për të rinj. Ai fitoi me vendim unanim dhe më pas luftoi Vicente Escobedo dhe fitoi përsëri, duke marrë titullin WBO Inter-Continental në peshën e lehtë. Në vitin 2011, ai luftoi me Michael Kastidis dhe fitoi, duke siguruar të dy titujt e përkohshëm të peshave të lehta WBA dhe WBO. Më pas iu desh të trajtonte një dëmtim dhe mungoi për gjashtë muaj.

Në kthimin e tij ai u ngjit në dy kategori peshash për t'u përballur me të pamposhturin Selcuk Aydin dhe fitoi menjëherë titullin e përkohshëm WBC në peshën e lehtë. Më pas ai fitoi kundër Andre Buerto dhe vendosi të sfidojë Floyd Mayweather Jr, një luftë që e humbi me vendim unanim. Ai bëri një pushim për një vit dhe më pas fitoi kundër Yoshiro Kamegai. Robert më pas luftoi me Keith "One-Time" Thurman, një luftë në të cilën ai fitoi mbi turmën, por humbi ndeshjen. Një nga luftimet e tij të fundit ishte kundër Danny "Swift" Garcia i cili është i pamposhtur. Ndeshja u fitua nga Garcia me vendim unanim.

Për jetën e tij personale, nuk dihet shumë për të, përveç faktit se gruaja e Guerreros, Kejsi, me të cilën ai u martua në vitin 2005, u diagnostikua me leukemi dhe ai duhej të kujdesej për të për një kohë.